Międzynarodowy Dzień Dziecka na Wydziale Nauk Społecznych SGGW w Warszawie

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka 7 czerwca po raz kolejny odbyło się na Wydziale Nauk społecznych SGGW w Warszawie przedstawienie z cyklu „Katedra Edukacji i Kultury Dzieciom”.  W tym roku studenci zaprosili dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli z Piaseczna i Pruszkowa do tajemniczej krainy czarów, do której swego czasu trafiła także pewna Alicja… Po obejrzeniu przygód, jakie spotkały Alicję w tej krainie, dzieci miały możliwość zatańczenia i pośpiewania razem z przyszłymi nauczycielami. Miały też możliwość obejrzenia pięknego kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i otrzymały podarunki w postaci samodzielnie wykonanych przez studentów pierwszego roku pedagogiki  maskotek oraz cudnych dekoracji przygotowanych specjalnie dla nas przez Stowarzyszenie „Projekt Raszyn”.

W trakcie spotkania z naszymi miłymi gośćmi, studenci pedagogiki  mieli możliwość praktycznego sprawdzenia wiedzy z kilku przedmiotów, takich jak: pedagogika zabawy, arte-terapia czy przedsiębiorczość. Była też okazja do pozyskania umiejętności praktycznych z zakresu organizacji i zarządzania projektem, wykorzystania umiejętności artystycznych w pracy z dzieckiem. Celem wydarzenia jest bowiem nieustanne podnoszenie jakości kształcenia przyszłych nauczycieli poprzez działania praktyczne, a także wykorzystanie możliwości jakie daje bliższy kontakt z potencjalnym pracodawcą czy praktykodawcą.

W wydarzeniu uczestniczyli studenci pierwszego i drugiego roku pedagogiki studiów 1-go stopnia stacjonarnych. Nadzór merytoryczno-organizacyjny sprawowali: dr Małgorzata Bielecka (organizacja wydarzenia), dr Jurij Płyska (reżyseria i przygotowanie muzyczne przedstawienia), dr Hanka Delbani (przygotowanie i organizacja dwujęzycznych zabaw aktywizujących).

Film