Zaproszenie na otwarte spotkanie naukowe


Zakład Socjologii Ogólnej zaprasza 24 października 2017 roku o godz.10.45  na otwarte spotkanie naukowe podczas którego Pani dr Agnieszka Maj wygłosi referat pt.

„Orientacja na zdrowy styl życia w Polsce: moda, trend konsumpcyjny czy przejaw dbałości o własne zdrowie?”

W wystąpieniu zaprezentowane zostaną wyniki własnych badań Pani dr Agnieszki Maj, które od kilku lat koncentrują się wokół dbałości o ciało w kontekście orientacji na zdrowy styl życia.

Orientacja na zdrowy styl życia w ostatnich latach zyskuje w Polsce na popularności, co można zauważyć między innymi poprzez pryzmat rosnącej popularności różnych form aktywności fizycznej, produktów poprawiających zdrowie i kondycję ciała oraz wszelkiego rodzaju „recept na zdrowie”. W badaniach autorka wystąpienia skoncentrowała się przede wszystkim na tym jak „zwrot ku zdrowemu stylowi życia” interpretują „zwykli ludzie” – odbiorcy mediów, obywatele, konsumenci. Czy dostrzegają w nim przede wszystkim modę, trend konsumpcyjny czy może szansę na poprawę własnego zdrowia? Jak wpływa on na ich odbiór własnego ciała i dbałość o nie? Mamy nadzieję, że referat stanie się podstawą do twórczej dyskusji.

Spotkanie odbędzie się w budynku 4 sala 5.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.