Komunikacja międzykulturowa w teorii i praktyce

Start >Aktualności >Komunikacja międzykulturowa w teorii i praktyce

Komunikacja międzykulturowa w teorii i praktyce

Czy we wszystkich kulturach robimy takie same miny? Czy wzrusza nas to samo? Kiedy najtrudniej się dogadać? – to tylko kilka pytań, na które szukają odpowiedzi uczestnicy trwającego właśnie obozu naukowego na temat komunikacji międzykulturowej. Blisko 30 studentów socjologii uczestniczy w serii wykładów i warsztatów prowadzonych przez pracowników i doktorantów z kilku ośrodków akademickich

- Obóz Naukowy "Przełamując lody" to wspaniałe doświadczenie otwartych rozmów z naukowcami z różnych uczelni i studentami – mówi Karol Bujnarowski, przewodniczący Koła Naukowego Socjologii, organizatora przedsięwzięcia. -  Wiedza o kulturach całego świata, jaką dostajemy, poszerza horyzonty i przygotowuje nas do międzykulturowych spotkań, zawierania przyjaźni niezależnie od pochodzenia i pogłębia naszą świadomość różnorodności świata. Polecam każdemu!

Ważnym punktem programu są także dyskusje ze studentami obcokrajowcami oraz praktyczne informacje na temat możliwości wyjazdu na zagraniczne stypendia. Kolejny etapem obozu będzie realizacja indywidualnych i grupowych projektów badawczych dotyczących zetknięcia różnych kultur.

(kliknij miniaturkę, aby zobaczyć powiększenie).