Konkurs im. Profesor Marii Joanny Radomskiej

Start >Aktualności >Konkurs im. Profesor Marii Joanny Radomskiej

W imieniu JM Rektora SGGW, zapraszamy całą społeczność akademicką do wzięcia udziału w głosowaniu w I edycji konkurs im. Profesor Marii Joanny Radomskiej. Głosowanie odbędzie się w dniach od 1.03 do 15.03.2024 roku.

Miło nam poinformować, że do udziału w I edycji konkursu im. Prof. M.J. Radomskiej z Instytutu Nauk Socjologicznych i Pedagogiki za szczególne osiągniecia naukowe i organizacyjne nominowana została Prof. dr hab. Jolanta Grotowska-Leder.

OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE

• uzyskanie tytułu profesora nauk społecznych (2021)
  • kierowanie projektem NCN OPUS 8 pt. „Polityki publiczne na rzecz pełnej dorosłości w Polsce” nr UMO-2014/2015/B/HS5/03284 (2015-2021)
  • członkini Krajowej Rady Konsultacyjnej Project “Increasing responsiveness to citizen voice in social services across Europe”, RESPONSIVE (HORIZON-CL2-2022-DEMOCRACY-01-02) Nr: 101095200 (Austria, Dania, Francja, Polska, Portugalia, Rumunia) (2023-2026)
  • autorka ponad 200 publikacji, w tym 20 monografii autorskich i współautorskich znaczących dla dyscypliny socjologia, m.in:
    Completed adulthood & public policies. How institutional and policy instruments facilitate the educational, vocational, family and civic life of Polish young adults? Łódź, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2022, ss. 262.
    Educational paths of young Poles in the process of reaching adulthood, Transformacje nr 4/2023, pp. 25-44 (współautor M. Kotras)
    The Transition from Foster Care to Adulthood in Poland. Population Review 60 (2), 2021, 118-134. (współautor Kudlińska-Chróścicka), I. https://www.muse.jhu.edu/article/836704. ISNN15-49, Print ISNN 032-471X
    Normative and non-normative paths of reaching adulthood by young Poles, Sociológia a Spoloćnost` (Sociology & Society), vol.1, 2021, ss. 3-22 (współautor M. Kotras).

OSIĄGNIĘCIA ORGANIZACYJNE

• wiceprzewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych Polskiej Akademii Nauk oraz członkini sześciu kadencji tego Komitetu (2020-2023)
  • współinicjatorka i przewodnicząca Kapituły siedmiu edycji Konkursu im. Prof. Elżbiety Tarkowskiej organizowanego przez Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej, APS, ZG Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i Instytut Nauk Politycznych PAN (od 2016)
  • wiceprzewodnicząca Rady Pomocy Społecznej przy Minister, Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej, VIII Kadencja (2017-2020)
  • udział w organizacji konferencji:
    - III Kongresu Demograficznego, Warszawa, w ramach III Kongresu Demograficznego „Polska XXI wiek- wyzwania demograficzne”. Organizacja Sesji 4. pt. “Strategie reprodukcyjne Polaków: uwarunkowania i konsekwencje” w ramach międzynarodowej konferencji pt. „Zrozumieć zmianę demograficzną” (2023)
    - XVIII Zjazdu Socjologiczny pt. Społeczeństw przyszłości. Rekompozycje”. Organizatorzy INSiP SGGW i UW) SGGW, członkini Rady Programowej i współorganizatorka Filaru IV pt. „Społeczeństwo niepewności”, organizacja i moderacja Sympozjum pt. „Życie dzielone z innymi”, Sesja pt. „Nauki społeczne wobec zmiany”, referat pt. „Od socjologii stosowanej do socjologii publicznej: wiedza socjologiczna a praktyka społeczna” (2022)
    - XXXVIII Konferencji Polityków Społecznych pt. Teoria i praktyka polityki społecznej”, organizacja i moderacja Sesji plenarnej pt. Lokalna polityka społeczna (2022)
    - Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. Zmagania z codziennością w czasach wzmożonego ryzyka. Strategie jednostek i rodzin w radzeniu sobie z niepewnością. Organizatorzy: IS INSiP SGGW, UWr, OW PTS, Sekcja Pracy Socjalnej PTS (2022)\
  •  inicjatorka projektu „Spotkania z książką socjologiczną”, INSiP SGGW (od 2023)

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o nominowanych i do głosowania na stronę internetową dedykowaną konkursowi:

Każda osoba pracująca, studiująca i kształcąca się w Szkole Doktorskiej może oddać swój głos tylko raz – zakładka „Głosowanie”

Zagłosuj na kandydatkę z naszego Instytutu!!!